
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Threshold Voltage | 2.93 V |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
| Reset | Active Low |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset Timeout | 140 ms |
Stock: 41541
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.10259 | $1.02590 |
| 50 | $0.08924 | $4.46200 |
| 100 | $0.07763 | $7.76300 |
| 500 | $0.06763 | $33.81500 |
| 1000 | $0.06130 | $61.30000 |
| 3000 | $0.05505 | $165.15000 |
| 5000 | $0.05318 | $265.90000 |
